Verification: 03703ab86c189f7c مدیتیشن و تمرکز حواس - ایران دعا | بزرگترین سایت و مرجع دعا درمانی | بخت گشایی | رزق و روزی | کارگشایی

مدیتیشن و تمرکز حواس

🔅🔅مدیتیشن؛ داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس

تقویت حافظه و تمرکز حواس همواره یکی از دغدغه­‌های افرادی است که وقت زیادی را در زندگی صرف مطالعه و کارهای فکری سنگین می‌نمایند. بی­‌شک یافتن یک داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس می‌­تواند کمک بسیار بزرگی به زندگی علمی و حرفه‌ای چنین افرادی نماید. محققان روش­‌های مختلفی را در این زمینه ارائه کرده­‌اند که هر یک می­‌توانند تا حدی در بهبود حافظه و تمرکز موثر واقع گردند. یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین روش‌­ها انجام روزانه مدیتیشن یا همان مراقبه است.

مدیتیشن و حافظه به طرز شگفت‌انگیزی با یکدیگر در ارتباط هستند. تحقیقات نشان می­‌دهند که مدیتیشن ساختار فیزیکی مغز را به شیوه­‌های مثبت جالب توجهی تغییر می­‌دهد، از جمله تقویت حافظه و تمرکز حواس و دقت. می­‌توان از مدیتیشن به عنوان داروی تقویت حافظه و تمرکز حواس نام برد، بی آن که عوارض جانبی داروهای شیمیایی را بر بدن بر جای گذارد.

طبق نظر محققان، انجام مراقبه روزانه به مدت حتی بیست دقیقه می­‌تواند کارایی فرد را در تست­‌های حافظه و تمرکز افزایش دهد.
در جریان یک تحقیق علمی، محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون نشان دادند که انجام مراقبه منظم باعث ضخیم شدن غشاء مغزی انسان می­‌شود. مراقبه سایز رگ­‌های مغز و گردش خون در منطقه را افزایش می‌­دهد که منجر به ضخامت غشاء مغزی می­‌گردد. قشر بیرونی مغز مسئول عملکردهای فکری سطح بالاتر مانند تمرکز، یادگیری و حافظه است، بنابراین این کشف بسیار حیرت ­انگیزی می­‌باشد.

ثابت شده است که مدیتیشن به افراد کمک می کند تا استرس کمتر و تمرکز بیشتری داشته باشند، و خواب بهتری را تجربه کنند. مدیتیشن ساده است و فقط با چند دقیقه در روز، مهارت‌های ذهن‌آگاهی را به شما آموزش می‌دهد، مهارتهایی که تغییرات شگرفی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

یک نمونه ساده و راحت را همین الان با هم تمرین می‌کنیم:

روی یک صندلی صاف بنشینید.

حالا آرام چشمانتان را ببینید و سعی کنید تنفس عادی خود را دنبال کنید. مثلاً برای ده نفس…

توجه و تمرکز خود را روی نفس کشیدن قرار بدهید. این که هوا چطور وارد بدن شما می‌شود و چطور از آن خارج می‌شود…

همین! شما یک مدیتشین انجام دادید!

قبل ازآغاز مدیتیشن، به ذهن امر كنيد كه براي مدت مشخصي آرام مانده و گذشته، حال و آينده را فراموش كند.
كار خود را با دعا شروع كنيد.

تنفس خود را آگاهانه تنظيم كنيد.
ابتدا به مدت ۵ دقيقه به شکل شكمي نفس عميق كشيده تا اكسيژن به مغزتان برسد سپس تنفس خود را تا حد نامحسوسي آرام كنيد.

بگذاريد ذهن در ابتدا به اين طرف و آن طرف برود.
ذهن پرواز مي‌كند اما سرانجام با تمركز پرانا، متمركز مي‌شود.

ذهن را مجبور به ثابت بودن نكنيد.
اگر ذهن به گردش‌هاي خود اصرار مي‌ورزد، تنها خود را از آن كنار بكشيد و به تماشاي آن بنشينيد، گويي فيلم تماشا مي‌كنيد. ذهن سرانجام خود آرام مي‌گيرد.

روي يك شي يا سمبل خنثي يا مثبت و روحيه‌بخش تمركز كنيد و اين ايده را در مركز تمركز خود نگه داريد.
اگر مانترا به كار مي‌بريد، آن را به شكل ذهني تكرار كنيد و اين تكرار را با تنفس خود هماهنگ كنيد. اگر فرد مانتراي مشخص نداشته باشد مي‌تواند از “ام” استفاده كند. اگرچه تكرار ذهني قوي‌تر و مؤثرتر است اما اگر فرد احساس خواب آلودگي كند، مي‌تواند مانترا را با صدای بلند تكرار كند. هرگز مانتراي خود را عوض نكنيد.

🌸 شعور و آگاهی از دست رفته را می‌توان دوباره کشف کرد و تنها راه دوباره کشف کردن آن مدیتییشن است. مدیتیشن تمام موانعی که بر سر راه هوش و آگاهی شما وجود دارد را نابود می‌کند و از میان برمی‌دارد در واقع عملکرد مدیتیشن به نوعی نفی کننده است مدیتیشن سنگ هایی که راه جوشش چشمه درونی هوش و شعور شما را سد کرده‌اند از میان برمی‌دارد. هرکس دارای قابلیت‌های بسیاری به صورت بالقوه است ولی باید موانع موجود از سر راه این قابلیت‌ها برداشته شود تا به مرحله فعلیت برسند.

🌸 آگاهی و شعور رهایی یافتن از تمامی قید و بندهاست و اینکه دوباره هرگز گرفتار آنها نشویم آگاهی تنها از راه مدیتیشن قابل کشف شدن است زیرا تمامی بندها تنها در بعد ذهنی وجود دارند و خوشبختانه نمی‌توانند عمیق‌تر به درون وجود شما رخنه کنند این موانع نمی‌توانند وجود شما را آلوده سازند و تنها ذهن را آلوده می‌سازند، در صورتیکه بتوانید از ابعاد ذهن خارج شوید از تمامی انواع قید و بندها نیز رهایی می‌یابید و دیگر به آخر راه رسیده‌اید.

🌸 مدیتیشن به شما راه رهایی از ابعاد ذهن را می‌آموزد. هنگامی که شما بدون درگیری با ذهن آگاهانه آن را مشاهده می‌کنید و تنها یک شاهد هستید شعور خود را دوباره کشف نموده‌اید در آن صورت هرچه تا کنون بر شما رفته است

درباره سایت بزرگ طلسم در ایران
سایت طلسم اینفو بزرگترین مجموعه طلسم و محفل جادوگری در ایران است که طلسمات سخت و با تاثیر قوی را انجام می دهند. از جمله طلسماتی که می توانیم برای شما انجام دهیم می توان به لیست زیر اشاره کرد:
1. طلسم یهودی
2. طلسم صبی
3. طلسم هندی
4. طلسم مصری
5. طلسم ایرانی
6. طلسم عربی
7. طلسم مصری
8. و ….
طلسمات توسط اساتید در هر مذهب نوشته می شوند که همین امر باعث می شود تاثیر طلسمات 100% باشد. سایت طلسم اینفو از همه کسانی که در زمینه طلسم و جادو، فال و طالع بینی فعالیت دارند دعوت به همکاری می نماید.
هدف ما رقابت نیست، رفاقت و بر طرف کردن مشکلات کسانی است که به ما مراجعه می کنند. ما میتوانیم توسط موکلین قوی مسلمان و غیرمسلمان مشکلات شما را با طلسم و جادو حل کنیم. به اختیار شما مشکلات را موقت یا دائمی برای شما حل و فصل می کنیم.
شماره دعانویس و جادوگر قوی
شماره دعانویس و شماره جادوگر در سایت طلسم اینفو یافت می شود. برای بررسی مشکل خود با اعضای سایت در ارتباط باشید و پس از راهنمایی و مشاوره به دستور استاد اقدام و مشکل خود را بر طرف کنید.
لازم به ذکر است طلسمات کفاره و زکات دارند، به همین خاطر طلسم رایگان انجام نمی شود. طلسمات پولی بوده و باید هزینه آن را پرداخت کنید.
سایت طلسم اینفو، انواع طلسم قوی و ارزان را ارائه می دهد تا تمامی افراد بتوانند از این طریق مشکلات خود را حل نمایند.

مطلب پیشنهادی

طلسم مفتاح الکنز

طلسم مفتاح الکنز طلسمی فوق العاده قوی و کارآزموده جهت حل تمامی مشکلات،این لوح عظیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید