Verification: 03703ab86c189f7c دعای زبان بند صم بکم عمی - ایران دعا | بزرگترین سایت و مرجع دعا درمانی | بخت گشایی | رزق و روزی | کارگشایی

دعای زبان بند صم بکم عمی

دعای زبان بند صم بکم عمی

بسیاری معتقد هستند دعای زبان بند صم بکم عمی می تواند روی بستن زبان دیگران تاثیر گذاشته باشد. در ادامه به صورت خلاصه به خواص دعای زبان بند صم بکم عمی اشاره می کنیم:

بستن زبان دشمنان

زبان بند افراد بدخواه

ساکت کردن دخالت جویان

کوتاه کردن زبان افرادی که بر علیه ما صحبت می کنند

جلوگیری از بدگویی و غیبت

خنثی کردن تاثیرمنفی دیگران

بستن زبان تند افراد بد ذات

دعای زبان بند صم بکم عمی

 صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَ صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَعْقِلُونَ صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَعْلمونَ صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَفقهُونَ صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَنطقُونَ صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَتکلّمُونَ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ…..زاییده شکم …..(نام شخص مورد نظر و نام مادرش)

تفسیر ایه صم بکم عمی فهم لا یرجعون

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تفسر و معنی دعای زبان بند صم بکم عمی. بر اساس این آیه منافقیت سه خصوصیت دارند: 

اول: (صم) هستند: (صم) جمع (اصم) به معنای کری است،

دوم: (بکم) هستند، (بکم) جمع (ابکم) به معناس گنگ و لال است، یعنی منافقان هم لال و هم گنگ هستند و معنای این دو جمله این است که اینها همواره کر و لال هستند چون کسانی که کر هستند خواه ناخواه لال هم میشوند اگر چه از نظر پزشکی دستگاه تکلم آنها سالم باشد، زیرا وقتی انسان چیزی نشنود نمیتواند تکلم کردن را بیاموزد و تجربه کند و شاید بدین جهت در آیه شریفه؛ صفت کری اول آورده شده است، یعنی اینان همواره، کر و لال هستند.

سوم: (عمی) هستند، (عمی) جمع (اعماء) به معنای نابینایی است،، یعنی منافقان نه زبان گویا دارند و نه گوش شنوا و نه چشم بینا، و کسی که کر و لال و نابینا باشد چطور میتواند در یابد که به راهی نادرست گام گذاشته است و اصلا چگونه میتواند به انحراف و خطای خود پی ببرد؟

چون این سه عضو ابزار شناخت انسان هستند. گوش وسیله تعلیم و یادگیری، زبان وسیله انتقال علوم از نسلی به نسل دیگر، و چشم هم وسیله کشف علوم جدید و یافته های تازه میباشد. وقتی کسی هیچ یک از این سه ابزار شناخت را نداشته باشد نمیتواند از مسیر انحراف خارج شود یا به راه حق باز گردد، این بنابر پرسشی مطرح میشود که:

منافقان که چشم و گوش وزبان دارند پس چرا در قرآن از آنان به کر و لال و کور تعبیر شده است؟

در پاسخ باید گفت:

قرآن منطق خاصی دارد، در فرهنگ قرآن چیزی دردایره آثارش دیده میشود و وجود وعدم آن از نظر قرآن به وجود و عدم آثار آن بسته است، بنابراین آنها که چشم دارند و از این نعمت الهی برای دیدن آیات پروردگار و مشاهده صحنه های عبرت آموز بهره نمی برند.

و در واقع چشم آنها چنین اثر وجودی ندارد، از نظر قرآن کورند و آنها که گوش دارند ولی پیام خدا و صدای مظلومان را نمی شنوند در منطق قرآن کر هستند و نیز کسانی که زبان دارند ولی آن را به ذکر خدا و امر به معروف و نهی از منکر و ارشاد جاهل بکار نمی گیرند در فرهنگ قرآن لال محسوب میشوند.

مطلب پیشنهادی

دعای زبان بند بسیار قوی و فوری

دعای زبان بند بسیار قوی و فوری در این مطلب می خواهیم در مورد دعای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید