Verification: 03703ab86c189f7c آداب تغییرنام: - ایران دعا | بزرگترین سایت و مرجع دعا درمانی | بخت گشایی | رزق و روزی | کارگشایی

آداب تغییرنام:

آداب تغییرنام:

1. باید بدانید که هیچ‌گاه نباید در ساعات قمر در عقرب اقدام به تعیین و تغییر نام کنید. (برای آگاهی از ساعت های قمر در عقرب می‌توانید به تقویم‌های نجومی مراجعه کنید یا افرادی که آگاه هستند بپرسید.)

2. برای اطمینان و احتیاط از مبارکی زمان تعیین و یا تغییر نام خوب تر است مطمئن شوید که حتما در روزهای منحوس نباشد.یعنی روز های : سوم، پنجم، سیزدهم، شانزدهم، بیست و یکم، بیست و چهارم، بیست و پنجم هر ماه قمری. با توجه به توصیه‌ی علما روزهای هشتم و هفدهم نیز جزء ایام منحوس
می‌باشد.

4. در صورتی که تغییر نام یافته استطاعت مالی (توان مالی) دارد، در محل زندگی، یک گوسفند ترجیحاً تیره‌رنگ (قهوه ای یا سیاه) یا اگر توانایی تهیه گوسفند را ندارد، به یک مرغ سیاه را قربانی کند.

5. پس از رعایت کردن زمان تعیین و یا تغییر نام باید یک مرد محرم (اگر تغییر نام یافته زن است) مثل نام‌گذاری نوزاد در گوش راست وی اذان و در گوش چپ او اقامه بگوید و پس از آن وی را به نام جدید صدا کند. (خوب تر است که هر دو وضو داشته باشند)

6.مهم‌ترین چیزی که شخص تغییر نام دهنده بایستی رعایت کند این است که باید تغییر نامش را قبول قلبی و باور محکم و جدی داشته باشد و به هیچ‌وجه کوتاه نیاید و نام جدیدش را دوست داشته باشد و با آن زندگی کند و ابداً منتظر هیچ‌گونه تغییری در زندگی نباشد، تغییر وقتش که بشود خودش می‌آید (یعنی برای امتحان کردن نامش را تغییر ندهد چرا که بدون باور و زندگی، تأثیر و تغییری حاصل نخواهد شد)، باید با نام جدیدش زندگی کند و ان را دوست داشته باشد . همانگونه که یک جوراب کهنه دور انداخته می‌شود نام قبلی هم باید دور انداخته شود و با نام جدید قدم به قدم مسیر زندگی را طی کند.

7. شخص تغییر نام یافته، به مدت ۹۱ روز، روزانه ۱۹ آیةالکرسی به روش زیر بخواند: بعد از هر نماز به تعدادرکعت‌های نماز، یعنی ۱۷ عدد در روز. صبح در موقع شروع روز یک عدد و موقع خواب هم یک عدد. در روزهایی که مانع شرعی برای ادای نماز دارید در زمان نماز آیةالکرسی‌ها را بخوانید.

8. افراد درجه یک و اطرافیان تغییر نام یافته باید وی را به نام جدید بخوانند و کمک کنند تا وی با نام جدید مأنوس شود. سعی کنند که به تمسخر وی را صدا نکنند.( او را مسخره نکنند) اما اگر شخصی متاهل باشد، علاوه بر تاثیر طبقات اسامی‌شان بر همدیگر، رابطه انرژی‌مند دیگری هم بین اسم زن و شوهر ایجاد می‌شود که اگر اسم‌شان هماهنگ با هم نباشد باعث بیماری در یکی از آنها می‌شود (با اینکه ممکن است هیچ کدام از آنها اسم حادثه‌آفرین نداشته باشند.) پس اگر عدد سلامتی دو فرد خوب باشد (یعنی سلامت باشند) و بیماری بروز کند، حتماً یک فردِ «حادثه‌آفرین در خانواده آنها» وجود دارد؛ در غیر اینصورت، بیماریِ بدون علت، نشانۀ سحر و ارتعاش منفی از جای دیگر است. و تازه در اینصورت هست که بررسی متافیزیکی شروع میشود.
اگر خود این دو فرد یا نزدیکانشان هم حادثه‌آفرین باشند، وضعیت بیماری، صدچندان وخیم‌تر و بدتر می‌شود!

9. پس از تغییر نام بهتر است خود شخص یا ولی او صدقه‌ای از مال خود جدا کند و به اهلش پرداخت کند. (کلاً مستحب است که هر صبح و شام صدقه‌ای به اهل صدقه داده شود.) می‌تواند در حد استطاعت مالی مضربی از عدد 110را صدقه بدهد. به طور مثال 110/000 تومان یا 11/000 تومان.

10.اولین کسی که باید نام جدید را قبول کند خود شخص است. هر چقدر که با نام جدید سریع‌تر و با کیفیت بهتر انس بگیرد، تأثیرات نام قبلی سریع‌تر از بین می‌رود.  باید و باید خود شخص قبول کند و بسیار در آن جدیت داشته باشد و به کسی اجازه ندهد که وی را به نام قبلیش صدا کنند. اگر کسی به اسم قبلی صدا زد، مرتبه اول و دوم یادآوری کند و در مرتبه سوم از پاسخ امتناع کند تا وقتی که خود فرد یاد بگیرد که او را به اسم جدیدش صدا کند.

مطلب پیشنهادی

سطح انرژیایی ورتبه بندی؟!!!

سطح انرژیایی ورتبه بندی کیفی وماهیت آنها: براساس دانش علم الاسماءسطوح انرژی وماهیت آثاروعوارض هرنامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید